Parengta www.odosterapija.lt
Raudonos šviesos terapija tampa vis populiaresnė ir tarp „PGA Tour“ žaidėjų. Dar 2019 metais sporto žiniasklaidos gigantas „Sports Illustrated“ rašė, kad raudonos šviesos terapija vis labiau užkariauja profesionalių golfo žaidėjų rutiną ir kūno priežiūrą su savo naudomis, efektyvumu ir neįtikėtinais rezultatais jų organizmui.

Graeme’as McDowellas jau intensyviai naudojo šią terapiją, o Zachas Johnsonas apie tai gyrėsi savo Twitter paskyroje, kad tai nuostabus kasdienis išradimas, suteikiantis palaikyti kūną aukščiausiame sportiniame lygyje.

Per 2019-ųjų metų „The Masters“ turnyrą raudonos šviesos terapijos naudojimas pasiekė neįtikėtiną kritinę masę tarp žaidėjų. Treniruočių salėje, esančioje šalia „Augusta National“ aikštyno, tiek daug žaidėjų naudojo įvairių rūšių raudonos šviesos terapijos produktus savo atsistatymui ir energijos pasikrovimui, kad save skandino šiose stebuklus darančiose raudonos šviesos ir artimų infraraudonųjų spindulių bangose, o ta vieta buvo praminta kaip raudonasis kambarys.
Kaip ir bet kuris profesionalus sportininkas, kiekvienas „PGA Tour“ žaidėjas visada ieško kažkokio pranašumo ar potencialo savo kūne. Sportinės karjeros prailginimas žaidžiant be skausmo, traumų ar uždegimo gali virsti į milijonus dolerių ateities sportiniuose pasiekimuose.
Taigi, jei tik yra bent mažiausia technologija kūno tobulėjimui, kodėl gi tuo nepasinaudojus? Ypač jei jums tereikia praleisti po 10, 15 ar maksimaliai 20 minučių per dieną stovint priešais spindinčius modulinius įrenginius su daugybe ryškiai šviečiančių raudonų šviesos diodų, tyliai ir be vargo apdirbant skaudančius kaulus, raumenis, uždegimines vietas?
Dažnai kyla klausimas, ar dar yra ką patobulinti profesionalų kasdieniame pasiruošime? Atrodo, kad taip, mano gydytojai Troy Van Biezen ir Ara Suppiah, kurie abu gydo įvairius „PGA Tour“ žaidėjus. Jie savo prižiūrimiems golfo atletams duoda aktyviai kas 3-5 dienas iki 20 minučių laiko praleisti prieš raudonos šviesos terapijos panelės, kad malšinti kūno skausmą, mažinti uždegimines vietas, regeneruoti ląsteles, pakraunant ląstelių mitochondrijas energija, lyg žaidėjai būtų praleidę dvi valandas saulėje.
„Mano vaikinai jį daugiausia naudoja skausmui malšinti, uždegimui mažinti ir kaip puikų būdą atsigauti po varžybų“, – sakė Van Biezenas. „Kai kurie jį naudoja prieš žaisdami, kiti po. Kiekvienas turi savo rutiną, nes raudona šviesa tinkama naudoti ir nebūnant profesionaliu atletu“.

Šiandien rinkoje galima rasti naujausiomis technologijomis pakaustytų didelio galingumo raudonos ir artimos infraraudonosios šviesos terapijos prietaisų, skirtų naudoti tiesiog namuose, keliaujant, kurie išsivystė iš terapijos naudojimo gerinant odos tonusą ir veido spalvą bei mažinant raukšles – iš tikrųjų tai yra senėjimą stabdantis prietaisas be jokių šalutinių poveikių.
Raudonos šviesos terapija yra priskiriama fotobiomoduliacijai, kuri buvo naudojama jau kurį laiką, ypač NASA naudojo dar 10-ajame dešimtmetyje, kad paskatintų augalų augimą kosmose. Nuo to laiko buvo aktyviai tiriamas medicininis raudonos šviesos terapijos taikymas. Pagrindinis gėris yra tas, kad raudonos šviesos fotobiomoduliacija stimuliuoja kūno ląstelių mitochondrijas ir galiausiai gamina daugiau natūralaus kolageno.
Gydytojai teigia, kad raudonos šviesos terapija gali sumažinti ir sulėtinti pigmentinių dėmių atsiradimą ir ryškėjimą, pagreitinti žaizdų gijimą, užgydyti mažesnius randus, sumažinti strijas, kovoti su sezoniniais afektiniais sutrikimais, sumažinti alergines reakcijas, padidinti energiją, palengvinti uždegimą, sumažinti skausmą, pagerinti miegą, auginti plaukus, padidinti testosterono kiekį.

Van Biezenas ir Suppiah pritaria padidėjusiam testosterono poveikiui, nors ne todėl rekomenduoja jį savo žaidėjams, o todėl, kad jie abu tai išbandė patys. Van Biezenas yra chiropraktikas ir treneris, dešimtmečius dirbantis su „ PGA Tour“ profesionalais.
Prie raudonos šviesos terapijos įrenginių jį atvedė Bradas Bufoni, sporto rinkodaros ir talentų valdymo įmonės „Wasserman“, atstovaujančios daugybę profesionalių golfo žaidėjų, vykdomasis viceprezidentas. Kai kurie „Wasserman“ ir Van Biezeno klientai sutapo, pavyzdžiui, Dustinas Johnsonas, Patrickas Rogersas, Jordanas Spiethas, Justinas Thomasas ir Rickie Fowleris.
Bufoni pats naudojo raudonos šviesos terapijos lempas reguliariai savo namuose, kad padėtų sveikatinti ir stiprinti kūną nuo skausmų po 25 metų aktyvaus teniso žaidimo. Nuolatinės terapijos dėka patyrė puikių asmeninių kūno atsigavimo ir sustiprinimo rezultatų, todėl manė, kad jo klientams būtina tai naudoti savo rutinoje. Van Biezenas pats nieko neduoda savo klientams, kol neišbando pats, todėl šią technologiją naudojo po du kartus per dieną aštuonias savaites, taip sukurdamas savo priežiūros protokolą profesionalams.

Kadangi raudonos šviesos terapijos gamintojai yra atlikę testavimus, pats Van Biezenas, kuriam yra 50 metų, po intensyvaus terapijos kurso pasidarė kraujo tyrimus, tada ir sužinojo, kad jo testosterono lygis labai pakilo.
Suppiah, kuri yra gydytoja ir dirba su „Golf Channel“ komanda varžybų metu, kai neprižiūri savo golfo žaidėjų, tokių kaip McDowellas, Bubba Watsonas ar Philas Michelsonas, pati mėgsta reguliariai naudoti raudonos šviesos terapiją kovai su kūno uždegimais.
„Profesionaliems sportininkams visada yra uždegimai kūne dėl jų krūvio“, – sako ji. „Dabar matau, kad vis daugiau žmonių pradeda pripažinti, kad atsigavimas po sporto yra esminis žingsnis siekiant suteikti konkurencinį pranašumą sportininko karjeroje. Skirkite laiko tinkamai atsigauti ir būsite nesustabdomi“.
Vienas iš Suppiah žaidėjų, Kevinas Chappellas, prieš žaisdamas naudoja mažesnę lempą savo atsigavimui ir regeneracijai. Jis naudojo raudonos šviesos terapiją kaip savo reabilitacijos dalį po nugaros operacijos po 2018 m. Mayakoba Classic turnyro. Skirtas dėmesys atsigavimui, kūno stiprinimui kartu su raudonos šviesos terapija leido Kevinui sėkmingai grįžti į profesionalų sportą.
Nei Suppiah, nei Van Biezenas neteigia, kad raudonos šviesos terapija yra savaime viską gydanti priemonė. Tačiau Suppiah, atlikusi visus išbandymus su savimi, pasakė: „Tai gera ir inovatyvi technologija, padedanti atsigauti. Kai ji naudojama kartu su kitomis priemonėms ir sveikatinimo būdais, tai yra geras gijimą skatinantis priedas. Dabar naudoju šią terapiją dažnai, o dauguma vaikinų namuose turi viso kūno paneles“

Ir net jei tai nepadidintų testosterono lygio, Suppiah tikriausiai būtų raudonos šviesos terapijos gerbėja, jei tai teskatintų geresnį miegą. O ši terapija labai gerai skatina miegą.
„Man miegas yra galingiausias įrankis, kurį turite savo atsistatymo arsenale. Kai žmonės sako: „Aš pamiegosiu, kai numirsiu“, dažnai save alina. Miegas yra geriausias nemokamas vaistas.“
Raudonos šviesos terapija puikiai padeda kovoti su golfistų patiriamais dažniausiais skausmais, kaip:

- Riešo skausmai;
- Nugaros skausmai;
- Peties ir menties skausmai;
- Alkūnės skausmai, tinimas, svilimas;
- Pirštų skausmai;
- Kaklo skausmai ir pertempimas;
- Klubo skausmai ir uždegimas;
- Kelio skausmai, tinimas, svilimas;
- Čiurnos skausmai;
- Kojų skausmai;
Naujausius raudonos šviesos terapijos įrenginius galite rasti www.odosterapija.lt
